۷ ویژگی جدید آپدیت Creators ویندوز ۱۰

دسته بندی ها :
۷ ویژگی جدید آپدیت Creators ویندوز ۱۰

آپدیت کریچرز ویندوز ۱۰ از تاریخ ۱۱ آپریل از طریق ویندوز آپدیت در اختیار کاربران قرار داده شده است.

در اینجا به ۷ ویژگی جدید از این آپدیت اشاره می‌شود.

حالت بازی (Game mode)

ویندوز ۱۰ جدید، یک حالت اختصاصی بازی دارد که با انتخاب آن، پردازش‌های پشت زمینه و غیر ضروری ویندوز متوقف و حداکثر منابع به بازی اختصاص داده می‌شود.

Paint 3D

برنامه‌ی همیشگی Microsoft Paint سرانجام به عصر مدرن وارد شد. قلب Paint 3D همچنان یک ویرایشگر سبک عکس برای کراپ کردن، نقاشی کشیدن و افزودن متون ساده است. ولی اکنون با این برنامه می‌توان عکس‌های سه بعدی و همچنین دو‌بعدی تهیه کرد، عکس‌های دو بعدی را به اشکال سه بعدی تبدیل کرد و اشکال سه بعدی را وارد کرده و یا ساخت.

Night Light

پیروی اپل، گوگل و بسیاری از توسعه‌دهندگان دیگر، ویندوز ۱۰ نیز اکنون ویژگی نور شب را دارد شد. این ویژگی میزان نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش را کاهش می‌دهد. این ایده مطرح است که نور آبی باعث بی‌خوابی انسان می‌شود. بنابراین با کاهش این نور در شب می‌توان خواب راحت‌تری داشت.

قفل پویا (Dynamic Lock)

قفل پویا از بلوتوث تلفن همراه استفاده می‌کند تا تشخیص دهد آیا کاربر همچنان پشت سیستم نشسته است یا خیر. در صورتی از سیستم خود دور شوید، صفحه‌ی ویندوز قفل می‌شود و وقتی برگردید، قفل سیستم به صورت اتوماتیک باز شده و سیستم به کار خود ادامه می‌دهد. درست مانند وقتی که ترکش کردید.

Microsoft Edge

مرورگر اج ‌ویژگی‌های جدیدی دریافت کرده است. اکنون می‌توانید تب‌ها را برای استفاده بعدی جمع کنید، یعنی هنگامی‌که از آن استفاده نمی‌کنید آنها را ببندید بدون آن‌که آن‌ها را از دست دهید. همچنین مرورگر به صورت پیش‌فرض بعضی المنت‌های فلش را بلاک می‌کند و برای اجرای آن‌ها نیاز به کلیک کردن دارید. مرورگر مایکروسافت اج اکنون از Microsoft Wallet برای خرید آنلاین پشتیبانی می‌کند.

فولدرهای منوی استارت

اکنون می‌توانید با ساختن فولدر در منوی استارت، برنامه‌های خود را دسته‌بندی کرده و از شلوغ شدن منوی استارت جلوگیری کنید.

 

امنیت بیشتر

با آپدیت کریچرز ویندوز ۱۰، مایکروسافت میزان اطلاعاتی را که از دستگاه‌های ویندوزی کاربر جمع می‌کند را کاهش داد. بیشتر اطلاعات جمع‌آوری شده از دستگاه‌های کاربران برای کمک به حل مشکلات استفاده می‌شود. اما کاربران می‌توانند چیز‌هایی که مایکروسافت جمع‌آوری می‌کند را سفارشی کنند.

مطالب مرتبط

نظرات شما

Copyrighted Image

هر وقت موجود شد به من اطلاع بدهWe will inform you when the product arrives in stock. Just leave your valid email address below.
EmailWe won't share your address with anybody else.
0
X