متفرقه

۵ لوازم جانبی ضروری برای سرفیس

استفاده از لوازم جانبی محافظتی برای گوشی، تبلت، لپتاپ و تمام لوازم الکترونیک، اجتناب ناپذیر است. خصوصا با توجه به شرایط اقتصادی کشور و بالا بودن قیمت‌ها ، لوازم جانبی محافظتی مناسب می‌توانند تا حد زیادی از دستگاه شما در برابر آسیب محافظت کرده، استهلاک آن را کاهش داده و در نهایت از هزینه‌های شما بکاهند. همچنین هرچه دستگاه شما تمیز و سالم تر باشد، می‌توانید آن را با قیمت بالاتری در زمان آپگرید به فروش برسانید.

در زیر لیستی از ۵ لوازم جانبی ضروری برای حفظ سلامت و ظاهر سرفیس شما آورده شده است.

۱- محافظ صفحه نمایش:

آسیب‌پذیرترین بخش سرفیس، صفحه نمایش آن است که در صورت برخورد با جسم یا سطوح سخت، امکان شکستن آن وجود دارد. فارغ از هزینه‌های بسیار بالای تعویض صفحه نمایش، حتی در صورت پیدا کردن صفحه نمایش اصل و انجام تعویض توسط خبره‌ترین کارشناسان، هیچگاه دستگاه شما مثل سابق نخواهد شد. بنابراین مهمترین لوازم جانبی برای سرفیس، محافظ صفحه نمایش است. در سرفیس کالا سه نوع کلی از محافظ‌های صفحه نمایش برای شما موجود است که میتوانید بسته به معیارهای خود از آنها انتخاب کنید:

  • محافظ شیشه ای صفحه نمایش iProtec:
    این محافظ از شیشه‌ی حرارت دیده ساخته شده و مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربات فیزیکی دارد. ضخامت آن تنها ۰.۳۳ میلیمتر است و اثرگذاری کمی روی عملکرد تاچ صفحه نمایش دارد. محافظ‌های شیشه ای صفحه نمایش، در برابر ضربات شدید می‌شکنند اما نگران نباشید. این محافظ ها تا یکسال گارانتی داشته و در صورت آسیب، می‌توانید به رایگان محافظ خود را تعویض کنید.
  • محافظ شیشه‌ای انعطاف‌پذیر (نانو) صفحه نمایش iProtec:
    این محافظ‌ها از جنس الیاف شیشه بوده و نسبت به محافظ‌های شیشه‌ای معمولی دو مزیت دارند: الف- به دلیل ضخامت کمتر، اثرگذاری آنها روی تاچ کمتر است. ب- انعطاف پذیر بوده و در برابر ضربات نمی‌شکنند. بنابراین یک محافظ شیشه‌ای نانو، برای کل عمر دستگاه شما کافی‌ست.
  • محافظ‌های PaperLike:
    این محافظ بافتی مشابه کاغذ دارد و برای طراحان و افرادی که با قلم زیاد کار می‌کنند، بسیار مناسب است. سطح این نوع محافظ مات بوده و دیگر خبری از انعکاس آزار دهنده تصاویر در صفحه نمایش نیست. این محافظ‌ها، خاصیت محافظتی کمتری نسبت به سایر محافظ‌ها دارند.

۲- استیکر محافظ بدنه:

بدنه‌ی سرفیس از جنس آلیاژ منیزیوم بوده و خاصیت خش پذیری زیادی دارد که می‌تواند روی زیبایی و همچنین ارزش دستگاه شما تاثیر منفی بگذارد. استیکر محافظ بدنه ضمن آنکه تقریبا هیچ ضخامتی به دستگاه شما اضافه نمی‌کند، از بدنه در برابر خط و خش محافظت می‌کند. همچنین استیکرها صرفا جنبه‌ی محافظتی نداشته و می‌توانید برای عوض کردن ظاهر دستگاه و تنوع بخشیدن به آن استفاده کنید.

در صورتی که از کاور‌های مرغوب دارای موکت داخلی برای سرفیس استفاده می‌کنید، نیازی به استیکر ندارید اما در مورد کاورهای سخت و فاقد میکروفیبر داخلی، گرد و خاک حبس شده بین بدنه‌ی سرفیس و کاور‌ می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد نقطه و لک روی بدنه گردد لذا در صورت عدم استفاده از استیکر، نیاز به تمیزکاری مداوم و دقت بیشتری دارید.

۴- کاور و کیف:

برای محافظت از سرفیس خود در برابر ضربات و سقوط نیاز به استفاده از کاور و کیف دارید. کاورها محافظت خوبی دارند اما همیشه به سرفیس متصل بوده و کمی به وزن آن اضافه کرده و دست و پاگیر هستند. در عوض چه در زمان حمل و نقل و چه در زمان استفاده، از سرفیس شما محافظت می‌کنند. کیف محافظت بیشتری نسبت به کاور دارد اما فقط در زمان حمل و نقل. بنابراین اگر زیاد از سرفیس خود حین حرکت استفاده می‌کنید، کاور گزینه‌ی مناسبی برای شماست و اگر صرفا سرفیس را از خانه به دانشگاه یا محل کار حمل کرده و بر روی میز قرار می‌دهید، کیف گزینه‌ی بهتری‌ست. همچنین به افرادی که در محیط‌های صنعتی و ساختمانی از سرفیس به صورت تبلت و سرپایی استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌شود از قاب‌های ضد ضربه استفاده کنند.

۵- کاور کیبورد:

کاور‌های کیبورد، از کیبورد در برابر گرد و غبار، نفوذ مایعات و همچنین اصطکاک انگشتان با صفحه کلید هنگام تایپ محافظت می‌کنند. استفاده از کاور کیبورد برای دستگاه‌هایی چون سرفیس بوک و سرفیس لپتاپ که در زیر کیبورد برد‌‎های الکترونیکی قرار دارد، اهمیت بیشتری دارد. همچنین با توجه به آنکه کیبورد‌های سرفیس حروف فارسی ندارند، استفاده از کاور‌های کیبورد فارسی، راحتی تایپ فارسی را در کنار محافظت به ارمغان می‌آورند. به توجه به آنکه تقریبا تمامی کیبورد‌های سرفیس، بک لایت دارند، پیشنهاد ما به شما استفاده از کاور کیبورد شفاف فارسی است تا بتوانید در تاریکی نیز به سادگی و بدون نیاز به برداشتن کاور، از نور زمینه‌ی کیبورد خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *